Tegnap este amikor a férjem hazaért a munkából és átállt az itthoni ritmusra a fiúk már izgatottan várták, hogy kezdetét vegye az esti móka és kacagás apa- fia program. Innen jött a mai bejegyzésem ötlete, melyben megosztom veletek véleményem szerint mi az a néhány sarkalatos pont, ami elengedhetetlen egy minőségi apa-fia kapcsolatnak.
- Fontos, hogy már terhességünk során részesei legyenek a kapcsolat kialakításának. A legjobb, ha a gyermek születésénél is részt tudnak venni. Az édesapák képesek szakértővé válni a csecsemő gondozásában, így ne érjék be azzal, hogy tétlenül üldögélnek a kicsi mellett, hiszen ez is fontos része a kötődés kialakulásának. Ha sok a munka hétköznap akkor próbáljanak hétvégén bekapcsolódni a gyermekük körüli teendőkbe.
- Fontos, hogy legyen időnk a gyermekünkre. A gyermeknek szüksége van arra, hogy édesapja játsszon vele, nevettesse, birkózzanak, tanítsa őt. Tudom, hogy ez a mai rohanó és stresszes világban nagy kihívás az édesapáknak, amikor már a munkahely is óriási kihívás elé állítja őket és ott lebeg az is a fejük felett, hogy a családot nekik kell eltartani, DE ne feledjük, hogy ezek az alapvető “apróságok” lesznek gyermekünkkel való későbbi kapcsolatunk táptalajai.
- Fontos a jó példamutatás. Itt arra gondolok, hogy bár lehet, hogy az édesapa saját szülei nem voltak példamutatóak, akkor neki kell megtanulni, hogyan tudja gyakorolni ezeket a dolgokat saját gyermekeivel. Példamutatás alatt azt értem, hogy az édesapa is szeretgesse meg kisfiát, dicsérje meg, erősítse önbizalmát, mondja meg neki, hogy milyennek látja/tartja őt.
- Fontos, hogy a gyermekkel töltött idő “minőségi idő” legyen. Amikor gyermekünkkel foglalkozunk, ne másra koncentráljunk, pl mobiltelefon nyomkodása, hanem zárjuk ki a külvilágot és csak a gyermek és mi legyünk jelen a játékban. A játék ne versengésről szóljon, hanem az önfeledt szórakozásról!Olyan programokat találjunk ki amiben mindkét fél jól érzi magát!
- Fontos, hogy vegyék ki szerepüket partnerük mellett a gyermek nevelésében is.Közösen találjanak ki szabályokat.Esténként beszéljék meg partnerükkel, hogy jó irányba vezetnek e a dolgok és hogy mik azok amin változtatni kellene a gyermekükkel való kapcsolatban. Higgadt, határozott fegyelmezést használjon mindkét szülő.
Remélem tudtam segíteni ezzel a néhány gondolattal!Szép napot kívánok Neked kedves olvasó!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: